Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Královák ulovil první posilu, k týmu se připojí Martin Podlešák

28.08.2015 | Lucie Strouhová

Zkušený útočník má za sebou angažmá v NHL, nejvyšší domácí české soutěži i 1. lize. V mládežnických letech se objevil na mistrovství světa dvacetiletých i osmnáctiletých. V roce 2001 jej draftoval Pheonix Coyotes. Nyní se Martin Podlešák bude rvát za barvy HK Dvůr Králové.

Mělnický rodák udělal první hokejové krůčky v pěti letech. Na zimní
stadion jej přivedl otec, který také hrával hokej. V Mělníku vydržel Podlešák
do třetí třídy, pak přestoupil do Sparty.

V roce 2000 se zúčastnil prvního velkého turnaje s národním týmem, na mistrovství světa hráčů do osmnácti let ve Švýcarsku skončili však Češi až šestí. Na šampionátu zaujal zámořské skauty nejen svou robustní postavou, ale taktéž výborným bruslením a skvělou orientací v brankovišti soupeře. Není tedy divu, že se v létě vydal za lepší soutěží, zakotvil v týmu Tri City Americans hrajícím Western Hockey League.

Během sezony přestoupil do Lethbridge Hurricanes, kde si zahrál i v play-off. Po vydařené sezoně následoval draft, kde si jej v druhém kole vybral Phoenix jako celkově pětačtyřicátého hráče. V týmu Lethbridge strávil i sezonu 2001–02, kdy měl dokonce průměr bodu na zápas. Již tehdy ho však přibrzdily zdravotní potíže. V následujících třech letech ho zranění a nemoci brzdily napokračování a Podlešák tak musel vynechat podstatné části sezon. V nich působil ve farmářské AHL a nejlépe se mu dařilo v té poslední, kdy působil v San Antoniu.

Dokonce už to vypadalo, že si ho „Kojoti  vytáhnou do NHL, ale přišel otřes mozku a Podlešák byl rád, že nemusel skončit s hokejem. Po překonání zdravotních problému se vysoký útočník rozhodl v létě 2006 pro návrat do Sparty. Ač moc nehrál, pomohl k obhajobě sparťanského titulu sedmi body. Ani ve Spartě se mu nevyhnuly zdravotní trable, vynechal kvůli nim celou řadu zápasů. Úplně zdravý nebyl ani rok následující, ale tentokrát už odehrál 41 zápasů
a velmi se mu dařilo zejména na turnaji Super Six, kde dokázal skórovat i ve finále. Trenér Výborný mu věří zejména v defenzivní činnosti, často týmu pomáhá v oslabení.


 
Utkání
Muži | Sobota 09.02.2019
21. kolo
5:3
Příbram - Králův Dvůr
 
Muži | Sobota 16.02.2019, 17:00
22. kolo
Králův Dvůr - Slaný
 
Partneři
Město Králův Dvůr

Snadné letáky

ECOFRUKT


Hokej 4 vy

Spektra


Restaurant U Hradeb

Dobromysl


Vrba Elektro

Surtep


Berounský Deník


 
HK Králův Dvůr - kontakt: lucie.strouhova@esports.cz RSS